Jsme tři srdcaři odkojení počítači 80. let minulého tisíciletí. Jsou to hlavně legendární stroje, které daly základ dnešnímu hernímu průmyslu: ATARI, Commodore a Sinclair. Mimo ně jsme začínali i na počítačích PMD, IQ, Ondra, Didaktik nebo Sharp.

Tomáš Kučera – srdcem atarista, ale ostatní platformy také uznává. Byl jedním z prvních přispěvatelů do disketového časopisu pro ATARI ST Narsil (pod nickem CHAOS). Skládal hodně MODy, např. pro hru Whipper-Snapper’s Race. Kdysi pro 8bitové ATARI přeložil hru World Soccer a docela nedávno hru Archon.

Je hybnou silou Retro Games Brno. Co řekne, to se někdy i stane. V jeho bývalém Vinném sklípku Vinárium tyto pařby začaly. Jejich duchovním otcem je však Honza.

Další Tomášovy projekty: fotografie, webovky s vlastní, především literární, tvorbou.

Jan Mendelsson aka COOK – v mládí sinklérista, v osmdesátých letech naprogramoval dnes již naivně působící textovou hru Pirx. Ani jiné značky ho však rozhodně neuráží, má sbírku kapesních počítačů 80. let, nepohrdne ani kalkulačkami či jinou kapesní havětí s herními možnostmi.

Je duchovním otcem Retro Games Brno, pro které také vytvořil grafiku a tiskne letáky.

Aleš Chaloupka – sběratel HW, zejména strojů ATARI. I když si nedávno opatřil Amigu, podobně jako Honza, je jasné, kam patří jeho srdce. Do Brna dojíždí z Měřína.

Kategorie: Obecné